KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14907353
nr 1490 7353
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Oljemålning, (tillskriven), ej signerad, "Sovjetryska sjömän 1934", oramad. Olja på duk, 47x65 cm
Kondition: slitage, skador
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
måndag 19 september 2022
kl 20:01:03
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman